среда, 18 декабря 2024 г.


Посилання:

 Навчальна онлайн-платформа  

https://uda-training.org.ua/

 Дитяча гра «Walk Safe» https://www.uda.org.ua/walk-safe/

Головні правила мінної безпеки

Просвітницькі матеріали з офіційних сайтів, зокрема, UNICEF Ukraine (ресурс «Суперкоманда проти мін»), МВС України («Як поводитися в разі виявлення підозрілих предметів?»), Асоціації саперів України (відеоролик з інформування населення України щодо ризиків від вибухонебезпечних предметів)

МОН України (посібник для дітей про правила поведінки з вибухонебезпечними предметами:

Пам’яткаМінна безпека. Що потрібно знати та виконувати.

Знання правил мінної безпеки допоможуть вам зберегти власне життя і вберегти близьких від біди. Уважно ознайомтеся з цими правилами, запам’ятайте й розкажіть про них друзям і рідним, насамперед – дітям!

КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

Торкатися знайденого предмета, пересувати його або робити з ним будь-які інші дії, особливо намагатися розібрати або знешкодити його.

Проводити будь-які роботи біля знайденого предмета, особливо ті, які можуть викликати навіть незначне коливання ґрунту.

Палити, користуватися запальничками, а також іншими джерелами відкритого вогню і предметами, які можуть його утворювати.

Користуватися радіоелектронними пристроями (мобільними телефонами, пультами дистанційного керування, сигналізацією автомобілів тощо).

Заливати предмет рідинами, засипати ґрунтом, намагатися чимось накрити або здійснювати інші дії на нього: звукові, світлові, теплові, механічні та ін.

Допускати скупчення людей безпосередньо поруч зі знайденим предметом.

Просвітницькі матеріали з офіційних сайтів, зокрема, UNICEF Ukraine (ресурс «Суперкоманда проти мін»), МВС України («Як поводитися в разі виявлення підозрілих предметів?»), Асоціації саперів України (відеоролик з інформування населення України щодо ризиків від вибухонебезпечних предметів)

МОН України (посібник для дітей про правила поведінки з вибухонебезпечними предметами:

Інтерактивна онлайн-книга для дітей молодшого віку “Мінна безпека не без Пека”.


• Пам’ятка: Мінна безпека. Що потрібно знати та виконувати.

Знання правил мінної безпеки допоможуть вам зберегти власне життя і вберегти близьких від біди. Уважно ознайомтеся з цими правилами, запам’ятайте й розкажіть про них друзям і рідним, насамперед – дітям!


ЩО РОБИТИ У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПРЕДМЕТІВ?

• Зупиніться, нічого не чіпайте. Зберігайте спокій, уникайте паніки. Запам’ятайте місце виявлення предмета.

 • Попередьте про виявлений предмет осіб, які поруч.

Якщо ви або люди навколо виконують якісь роботи – негайно припиніть їх.

• Відійдіть самі і відведіть людей поруч якнайдалі (не менше 100 м) від знайденого предмета. Водночас відходити необхідно тим самим маршрутом (бажано слід у слід), яким ви прийшли. Якщо відходить група людей, то рухатися необхідно колоною по одному й так само, слід у слід.

• Повідомте про виявлення підозрілого предмета в правоохоронні органи і спеціальні служби за телефонами 101 зі 102 (повідомлення необхідно робити без поспіху, чітко, із зазначенням точної адреси (орієнтирів) місця знаходження вибухонебезпечного предмета).

• По можливості до прибуття правоохоронних органів або спеціальних служб вживіть заходів щодо недопущення до небезпечної зони сторонніх людей. Негайно повідомте про виявлення підозрілого предмета в правоохоронні органи або спеціальні служби.

• Особливу увагу й пильність треба приділяти:

колишнім військовим позиціям і оборонним укріпленням;

контрольним дорожнім пунктам;

місцях переправ через водні перешкоди;

залишкам військової техніки;

вузьким місцям, де неможливо обійти або об’їхати перешкоду;

ґрунтовим дорогам і узбіччю доріг із твердим покриттям;

необробленим ділянкам землі;

будинкам і спорудам, покинутим місцевими жителями.

У громадському транспорті (особливо в потязі) звертайте увагу на залишені сумки, портфелі, згортки та інші безхазяйні предмети.

У під’їзді будинку звертайте увагу на сторонніх людей і незнайомі предмети. Як правило, вибуховий пристрій у будівлі закладають у підвалах, на перших поверхах, біля сміттєпроводів, під сходами.

ЩО РОБИТИ, ЩОБ НЕ ДОПУСТИТИ ПОЯВИ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПРЕДМЕТІВ НА ТЕРИТОРІЇ УСТАНОВИ?

Щодня обходити закріплену територію та оглядати її.

Не допускати складування будівельних матеріалів, сміття на території.

Призначати чергових, які мають оглядати приміщення за 10–15 хвилин до початку й після закінчення заходів.

ЩО РОБИТИ ПРИ ВИЯВЛЕННЯ ПІДОЗРІЛОГО ПРЕДМЕТА НА ТЕРИТОРІЇ УСТАНОВИ?


У жодному разі не торкайтеся предмета, не намагайтеся пересувати його або робити будь-які інші дії.


Негайно повідомте про виявлення підозрілого предмета працівнику служби охорони установи, у правоохоронні органи і спеціальні служби. Повідомлення необхідно робити без поспіху, чітко, із зазначенням дати й часу виявлення, точної адреси (орієнтирів) місця знаходження вибухонебезпечного предмета, а також інформації про особу, яка його виявила.

Забороніть усім: курити, користуватися запальничками, іншими джерелами відкритого вогню і предметами, які можуть його утворювати; користуватися радіоелектронними пристроями (мобільними телефонами, пультами дистанційного керування, сигналізацією автомобілів тощо).

Звільніть від людей небезпечну зону в радіусі не менше 100 м. У разі необхідності евакуюйте людей.

Забезпечте охорону підозрілого предмета й небезпечної зони силами співробітників охорони або працівників установи.

Розташуйте оточення за предметами, що забезпечують захист (кут будівлі, колона, товсте дерево), і ведіть спостереження.

Забезпечте можливість безперешкодного під’їзду до небезпечної зони автомашин правоохоронних органів, швидкої допомоги, пожежників і спеціальних служб.

Після прибуття представників правоохоронних органів вкажіть місце розташування підозрілого предмета, час і обставини його виявлення. Будьте готові описати зовнішній вигляд предмета, схожого на вибуховий пристрій.

ЩО РОБИТИ БАТЬКАМ У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПРЕДМЕТІВ?

У жодному разі не торкайтеся предмета, не намагайтеся пересувати його або робити будь-які інші дії.

Не куріть поблизу предмета, не користуйтеся запальничками, іншими джерелами відкритого вогню, а також предметами, які можуть його створювати.

Відійдіть якомога далі від місця, де виявлено підозрілий предмет.

Негайно повідомте про знахідку представникам правоохоронних органів або спеціальних служб.

По можливості організуйте охорону на безпечній відстані (не менше 100 метрів).

ЯКЩО ВАШ ДІМ АБО КВАРТИРА ВИЯВИЛИСЯ ПОБЛИЗУ ЕПІЦЕНТРУ ВИБУХУ?


Обережно обійдіть усі приміщення, щоб перевірити, чи немає витоків води, газу, спалахів.

У темряві в жодному разі не запалюйте сірники чи свічки – користуйтеся ліхтариком.

Негайно вимкніть усі електроприлади, перекрийте газ, воду.

З безпечного місця зателефонуйте рідним і близьким і коротко повідомте про своє місцезнаходження, самопочуття.

Візьміть із собою документи, гроші, цінності та в разі необхідності ліки.

Надайте допомогу в евакуації дітям, літнім та важкохворим людям.

Перевірте сусідні квартири, будинки на наявність у них дітей, які на час оголошення евакуації залишилися без нагляду дорослих, повідомте про це представникам рятувальних служб.

Обов’язково замкніть свою квартиру.

Залишайте будинок спокійно, уникаючи паніки.

ЯКЩО ВИ ОПИНИЛИСЯ ПОБЛИЗУ ВИБУХУ:

Не намагайтеся наблизитися до епіцентру, щоб подивитися чи допомогти рятувальникам. Найкраще, що ви можете зробити, – покинути небезпечне місце.

У разі отримання повідомлення про евакуацію з дому дійте за вказівкою представників правоохоронних органів.

ПАМ’ЯТАЙТЕ!!!

Завжди зберігайте спокій, уникайте паніки! Це допоможе запобігти жертвам й дати можливість спецслужбам діяти ефективно!


Ніколи не заходьте в райони, позначені знаком мінної небезпеки «НЕБЕЗПЕЧНО, МІНИ» (DANGER, MINES / УВАГА, МІНІ)!


У разі перебування в небезпечних районах усі знаки, що викликають сумнів, необхідно розглядати як попередження про небезпеку.



понедельник, 28 октября 2024 г.

 Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною мовою прийнято називати мову нації, мову предків, яка пов’язує дитину з її народом, з попередніми та наступними поколіннями.

27 жовтня вся Україна святкує День української писемності та мови. Педагогоги та вихованці ЗДО №8 "Конвалія" також долучились до святкування цієї дати. 25 жовтня було проведено тематичний день "Я - українець, моя рідна мова- українська". Метою заходу було познайомити вихованців з історією виникнення письма, розвитку писемності Київської Русі, з історією виникнення свята «День української писемності і мови»; формувати розуміння того, що українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ , ні Україна як держава; розширювати знання про красу і багатство української мови; пробуджувати почуття національної гідності; виховувати любов та повагу до рідної мови.




понедельник, 10 июня 2024 г.

Поширення євроінтеграційних стратегій в українському суспільстві визначає головні напрями модернізації роботи з батьківською та педагогічною громадськістю в основі якої – ідея всебічного й гармонійного розвитку особистості як найвищої загальнолюдської цінності. Вона передбачає постійне вдосконалення сутнісних сил людини, забезпечення її конкурентоспроможності та мобільності, формування свободи думки та дії, усвідомлення гордості за свою державу, й на цій основі – підвищення рівня розвитку всього суспільства.
На сучасному етапі в українському просторі домінує доволі поверхове уявлення про Європейський Союз, його інституції, суспільно-політичні процеси, цінності та їх вплив на Україну. Без інформаційної стратегії, яка буде висвітлювати переваги європейського курсу держави, неможливо провести структурні євроінтеграційні реформи. Необхідно виробити систематичний механізм ефективного діалогу з громадськістю для поліпшення поінформованості в питаннях європейського вектора України.
Адже Угода про асоціацію з Європейським Союзом– це, насамперед, цінності, що формують відповідальне громадянське суспільство.
Саме через низьку обізнаність про європейські цінності українська громада сприймає євроінтеграцію як суто політичну матерію, предмет міжнародних переговорів і щось відірване від повсякденного життя. Однак реальна, а не декларативна європейська інтеграція має стосуватися внутрішнього розвитку держави, заснованого на цінностях для поліпшення життя звичайної людини. Проблема цінностей, – насправді, є одним із найважливіших та дискусійних питань. Сьогодні держава трансформується з традиційного ладу суспільства (з елементами авторитаризму) до соціально-орієнтованого(з прозорою демократією). Йде зміна кількох ціннісних систем, які були надбані нашими пращурами за багаторічну історію, та формується нова, яка передбачає чітку орієнтацію на європейську шкалу цінностей, зростання значення культури громадянського суспільства, моральне оздоровлення, значні ціннісні. Так, на підставі розпорядження Кабінету Міністрів України від 12.01.2022 року № 41-р «Про затвердження плану заходів щодо реалізації Стратегії комунікації з питань євроатлантичної інтеграції України на період до 2025 року», розпорядження голови облдержадміністрації, керівника обласної військово – цивільної адміністрації від 08.02.2022 № 148/5-22 «Про затвердження Регіонального плану заходів щодо реалізації у Донецькій області Стратегії комунікації з питань євроатлантичної інтеграції України на період до 2025 року» з метою створення сприятливого інформаційного середовища серед педагогічної та батьківської громадськості, 
збільшення обсягу інформації з питань європейської інтеграції в освітньому середовищі 7 червня 2024 року відбулося тематичне слухання на тему " Ціннісні орієнтири та європейські цінності"

вторник, 7 мая 2024 г.

8 травня Україна відзначає День пам’яті та перемоги, встановлений минулого року Законом «Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років». Це – дата, коли ми разом із європейською спільнотою вшановуємо перемогу над нацизмом і памʼять про загиблих і всіх жертв Другої світової. 
З цієї нагоди   колектив ЗДО №8 "Конвалія" та родини вихованців, зробив патріотичну мандрівку «Не загасити пам'яті вогонь...»

вторник, 23 апреля 2024 г.

Вакцинація є найефективнішим методом профілактики інфекційних хвороб. Ії мета захистити організм від інфекцій, запобігти важкому перебігу та появі ускладнень від неї. Сенс вакцинації в тому, щоб стимулювати імунну систему виробляти спеціальні речовини для знищення збудників різних інфекцій.  
  В останній тиждень квітня 2024 року відзначається Всесвітній тиждень імунізації. Метою цього широкомасштабного заходу є підвищення обізнаності громадян про важливість імунізації в рамках проєкту «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який реалізується на підтримку Міністерства охорони здоров’я України та Центру громадського здоров’я МОЗ України. 
  Кожному з нас важливо знати, що вакцини стимулюють власну імунну систему організму для захисту від відповідної інфекції або хвороби. Завдяки щепленням можна захистити організм від інфекції, запобігти важкому перебігу та появі ускладнень від неї. 
  Пропонуємо ознайомитись з інформацією Національного порталу імунізації за посиланням http://vaccine.org.ua/ та отримати відповіді на всі запитання стосовно вакцинації.

понедельник, 22 января 2024 г.

День Соборності України

З нагоди Дня Соборності України, педагоги ЗДО №8 "Конвалія" провели тематичний тиждень, де поглибили знання дітей про свято Соборності, формували у дітей уявлення про суспільні явища та події, ціннісне ставлення до свого народу, Батьківщини, нації. Пояснили значення слова «соборність». Розширити знання дітей про свою державу, її символи,
національний одяг, традиції. Развивали пам’ять, увагу, дрібну моторику пальців рук. Виховували почуття гордості за свою державу, народ,
мову.
https://youtube.com/watch?v=8UEEG28RXGI&feature=shared